Nabíječka pro iPhone – jak rozeznat originál od kopie?

Originální Apple nabíječka

Nabíječka pro iPhone – jak rozeznat originál od kopie?

Hodně uživatelů potřebuje ke svému iPhonu ještě jednu nabíječku – často ji označujeme jako cestovní a nabíječka pro iPhone slouží pro tyto účely.

Nabíječka pro iPhone je k dispozici přímo na Apple.cz, kde si ji můžete zakoupit buď v 5 W nebo 12 W provedení a cena startuje na částce 579 korun. Jestliže se ptáte, jakým způsobem rozeznáte nabíječku pro iPhone, která je originální a která je kopie – lze to rozeznat hned na první pohled.

Originální nabíječka pro iPhone je krásně bílá, všechny spoje dokonale sedí a navíc je označená logem a sériovým číslem přímo od společnosti Apple.cz. Kopie nabíječky má vybledlé až našedlé barvy, které ihned rozeznáte.

Apple nabíječka - originál či kopie?

Nabíječka pro iPhone – originál či kopie?

Lidé chtějí ušetřit pár stokorun a raději si pořídí neoriginální nabíječku pro iPhone. Dále žijí v přesvědčení, že jim vydrží stejně dlouho a navíc nepoškodí jejich zařízení. Pokud se na to podíváte z druhé stránky – zakoupíte si iPhone za mnohdy i částku převyšující 20.000 Kč. Chcete si do tak drahého zařízení „strkat“ neoriginální nabíječku za pár korun?

Nabíječka pro iPhone – raději investujte do originálu

Pokud bychom rozebrali nabíječku pro iPhone originálně zakoupenou na Apple.cz a zakoupenou od nějakého pochybného obchodníčka v Číně – rozdíl najdete ihned. Navíc neoriginální nabíječka pro iPhone se často sama na několik vteřin vypne. Což rozhodně samotnému nabíjenému zařízení moc neprospívá.

Další věc je velký rozdíl v samotném výkonu nabíječky pro iPhone. Originální nabíjí stabilně a to o výkonu 10W. Na druhou stranu kopie a padělaná nabíječka pouze o výkonu 5,9 W. Originální nabíječky nabíjejí daleko rychleji a hlavně stabilněji.

Originální nabíječka pro iPhone obsahuje také daleko více izolačních prvků, které slouží pro lepší izolaci při nabíjení. O neoriginální nabíječky je opět šetřeno i na izolačních prvcích, takže může dojít při nabíjení k samovolnému vznícení. To rozhodně není příjemná věc, kterou by chtěl někdo zažít ve svém bytě.

Investujte raději do originální nabíječky o několik stokorun více a nabíjejte své zařízení bezpečněji a s čistým svědomím.

NAPSAT KOMENTÁŘ

Your email address will not be published. Required fields are marked *