Focus by Firefox – Blokování reklam v podobě vychytané aplikace od Mozilly

Focus by Firefox

Focus by Firefox – Blokování reklam v podobě vychytané aplikace od Mozilly

Společnost Mozilla, která má na starosti velice oblíbený webový prohlížeč, uvedla světu aplikaci pro iPhone a iPad v oblasti blokování reklam určitého obsahu. Nese název Focus by Firefox a už teď má zajištěnou širokou základnu věrných uživatelů.

 

Funguje prakticky na stejném principu jako ostatní aplikace podobného charakteru. Stačí si ji pouze stáhnout z App Store, otevřít a vybrat oblast obsahu, který chcete blokovat. Poté pouze zavítáte do nastavení vašeho zařízení a povolíte ji jako „content blocker“.

Focus dovoluje uživatelům blokovat několik typů různých kódů, které sledují jejich pohyb při surfování na webových stránkách. Aplikace bude omezovat stejný obsah jako Private Browsing with Tracking Protection, který můžete znát z Firefox prohlížeče na Windows, Mac, Linux a Android.

Za zmínku jistě stojí to, že reklamy, které nesledují chování uživatelů na webových stránkách, budou povoleny, tudíž je zde vysoká šance, že inzerenti v různých koutech Internetu budou z nainstalované aplikace na vašem zařízení finančně těžit.

čtení a iphone

 

Společnost Disconnect je hlavním poskytovatelem seznamu blokovaných seznamů, která je v této oblasti velkým hráčem. Neumožňuje například ostatním společnostem, aby si odkoupily právě jejich blokovanou reklamu.

Focus nemá v úmyslu zpoplatňovat využívání služeb v podobě blokování reklam, tudíž nabízí aplikaci ke stáhnutí naprosto zdarma. Zajímavostí je také to, že tato aplikace funguje na iOS pouze v prohlížeči Safari. Možná se vám může zdát nepochopitelné, proč aplikaci nepovolili i pro Firefox, ale důvod je jasný – Apple nepovoluje užívat blokování obsahu v prohlížečích třetích stran. Víceprezident produktů Firefoxu Nick Nguyen napsal na svůj blog, že se společnost bude snažit udělat maximum pro to, aby přinesla do mobilní platformy prohlížeče Apple podobnou funkčnost a využití

Zdroj: macworld.com

Firefox Focus: Privacy browser

by Mozilla

 • Rating

 • Premiere

  08-12-2015

 • Genre

  Utilities

 •   FREE QR code
 • Platform

  Universal

 • Version

  8.1.3 ⋅ 24 MB

 • Additional

  InfoGallery

Firefox Focus: Privacy browser

Browse like no one’s watching. The new Firefox Focus automatically blocks a wide range of online trackers — from the moment you launch it to the second you leave it. Easily erase your history, passwords and cookies, so you won’t get followed by things like unwanted ads.

“Private browsing” on most browsers isn’t comprehensive or easy to use. Focus is next-level privacy that’s free, always on and always on your side — because it’s backed by Mozilla, the non-profit that fights for your rights on the Web.

AUTOMATIC PRIVACY
- Blocks a wide range of common Web trackers without any settings to set
- Easily erases your history — no passwords, no cookies, no trackers

BROWSE FASTER
- By removing trackers and ads, Web pages may require less data and load faster

MADE BY MOZILLA
- We believe everyone should have control over their lives online. That’s what we’ve been fighting for since 1998.

NAPSAT KOMENTÁŘ

Your email address will not be published. Required fields are marked *