Již s příchodem prvního iPhonu, který podporoval možnost odemykání pomocí Touch ID se strhla velká diskuse a hlavně oblíbenost, jelikož se opět v systému iOS stala nějaká změna, která urychlí a také zabezpečí zařízení. Od iPhone 6 a 6S jde rychlost odemykání rapidně nahoru, což je další pozitivní zpráva.

Další věc, která rozhodně každého potěší je i využívání otisků prstů u dalších aplikací. To má za následek to, že se například do své bankovní aplikace přihlásíte buď pomocí napsání hesla a kódu, nebo pomocí snadného a rychlého otisku prstu.

Jedná se o nesmírně praktické věci a vychytávky, které nám denně zpříjemní život. Což je jistě pro každého z nás velmi příjemné. Pokud můžeme ušetřit denně nějaký čas, jedná se rozhodně o pozitivní věc.

Kolik otisků prstů mám v Touch ID?

Čtečka otisků prstů nabízí velké možnosti a to hlavně efektivně odemykat zařízení a další aplikace. Aplikace, které jsou nějak číselně nebo heslovitě zabezpečené. Navíc je výhoda v tom, že si přímo do svého iPhonu můžete oscanovat hned několik prstů z pravé nebo levé ruky, kterými následně dané aplikace či přístupy odemykáte.

Touch ID pro iPhone a iPad

Skvělá funkce Touch ID

Celý proces je nesmírně jednoduchý. Stačí pouze a jenom následující:

  1. Přejít do Nastavení a zvolit položku “Touch ID a kódový zámek”
  2. Zadat svoje přístupové heslo, které máte do svého iPhonu nebo iPadu
  3. Následně si můžete přikládat prsty jak jen se Vám líbí a ukládat si otisky

Nicméně mějte vždy na paměti, které prsty máte oscanované a které ne. Nejlepší je si dát například stejné prsty z každé ruky, což je asi nejvíce používaná možnost, kterou drtivá většina uživatelů využívá. Následně se vyhnete tomu, že nebudete vědět, který prst máte oscanovaný a který ne.

Touch ID je skvělá možnost, která se s každým novým zařízením zlepšuje, modernizuje a hlavně zrychluje. Pokud porovnáme rychlost odemykání na iPhone 6 a nyní na iPhone 7. Rychlost je opravdu razantně vyšší.