S příchodem iOS 7 a OS X Mavericks přišly notifikace a možnost automatické aktualizace. V tomto případě hodně lidí začalo využívat automatické aktualizace, které mají bez problémů a prakticky nic neřešení. Nicméně jak zabránit notifikacím? Pokud se na tuto jednoduchou otázku ptáte. V dnešním článku si ukážeme co je vše potřeba.

Nicméně na druhou stranu – mnohé z Vás mohou notifikace svým způsobem otravovat, vyrušovat a odvádět od práce, proto se jich budete chtít zbavit a odstranit. To stejné je jak na iOS, tak i OS X (dnes nove macOS).

Ptáte se jak zabránit notifikacím na iOS? Pojďme se společně na tento menší problém podívat a ukázat si řešení. Řešení, díky kterému se danému problému na počítači i mobilním telefonu vyhnout.

Jak zabránit notifikacím a aktualizacím v iOS?

Nejdříve se podíváme jak snadno zamezíme automatickým aktualizacím na iOS. Opět se jedná o nesmírně jednoduchou věc, kterou zvládne každý a to v několika málo krocích.

  1. Na iPhonu nebo iPadu zvolíte v Nastavení možnost iTunes a App Store.
  2. Dále vidíte obrazovku, kde v horní části je Vaše Apple ID a pod tím hned tři možnosti pro automatické stahování.
  3. Stačí vypnout možnost “Aktualizace“, čímž zabráníte automatickým aktualizacím iOS. Pokud zvolíte další možnost jako je “Hudba” a “Aplikace” – jednak ušetříte data a budete stahovat vždy jakmile budete chtít vy a dále máte možnost zamezit stahování aktualizací pro aplikace, pokud jste na mobilních datech.
  4. Snadný návod jak zabránit notifikacím na Vašem iOS zařízení.
Notifikace na iOS

Notifikace v iOS 10 sjou nyní velmi pokročilé

Jako další možnost je zde zabránění aktualizací na macOS, kterou uděláte následně:

  1. Otevřete Předvolby systému a dále zvolíte App Store.
  2. Oproti iOS je zde daleko více možností.
  3. Pro vypnutí automatických instalací stačí odkliknout zaškrtávátko “instalovat aktualizace aplikací“.

A pokud nechcete být rušení pomocí notifikací, nebo jak je v iOS nazýváno oznámení, stačí v Nastavení zvolit položku “Oznámení“, kde jsou jednotlivé aplikace, které oznámení podporují. Stačí si vybrat aplikaci a oznámení buď úplně smazat, nebo modifikovat podle svých představ a přání.