Pokud se řadíte mezi zkušenější uživatele iPhonu nebo iPadu, jistě víte, že na dálku můžete smazat obsah svého iOS zařízení. Smazat obsah iCloud můžete pomocí aplikace Find My iPhone, kterou společnost Apple zcela zdarma poskytuje.

Jestliže jste iPhone opravdu někde zapomněli, nebo Vám ho někdo ukradl, což je velmi nepříjemná věc – rozhodně nemusíte zoufat. Vaša data jsou rozhodně hodně důležitá a proto si je zálohujete. Nicméně můžete si je také smazat a to vzdáleně.

Díky funkci Find My iPhone si můžete smazat opravdu hodně. Například e-maily, kontakty, aplikace a další důležité věci. Smazat obsah iCloud je otázka několika málo tapnutí na displej Vašeho iOS zařízení. My se dnes společně na tento krátký návod podíváme.

Jen pevně doufáme, že ho nikdy nebudete potřebovat a že Vám iPhone nebo iPad nikdo neukradne nebo ho nikde nezapomenete.

Jak rychle smazat obsah iCloud?

Jediné co budete potřebovat pro smazání dat na iCloud je pochopitelně iOS zařízení. Dále povolený iCloud a povolenou možnost Find My iPhone, kterou nastavíte v iCloudu. Dále je potřeba mít k dispozici počítač s připojením na internet nebo další iOS zařízení s aplikací Find My iPhone.

Jak tedy smazat obsah iCloud? Nicméně mějte na paměti, že obsah nejde vrátit, je tedy nenávratně smazán!

  1. Najeďte na stránku iCloud.com, kde se přihlásíte pod svým Apple ID a kliknete na ikonu Find My iPhone nebo na svém iOS zařízení zapněte aplikaci Find My iPhone.
  2. Dále se Vám zobrazí mapa, kde musíte kliknout na Devices (Zařízení)v levém horním rohu otevřeného okna. Zde stačí vybrat zařízení, které bylo zcizeno nebo někde zapomenuto.
  3. Kliknete na modrou ikonu informace (i) vedle názvu zařízení a zvolíte možnost Remote Wipe (Vzdálené smazání).
  4. Dále svoji možnost potvrdíte kliknutím na volbu Erase All Data.

Jedná se o zaručený a osvědčený postup, který funguje a po provedení tohoto úkonu Vám z iPhone nebo iPadu zmizí veškerý obsah včetně aplikací. Nicméně to znamená, že další pokusy o nalezení zařízení pomocí funkce Find My iPhone budou již nenávratně pryč. iOS zařízení bude v továrním nastavení, takže bez možnosti hledání pomocí aplikace.

iCloud

Zapnutá funkce – Find My iPhone

Nicméně pokud si myslíte, že se iOS zařízení najde, máte de možnost Remote Lock, což je vzdálené uzamčení. Díky této volbě se zařízení na dálku uzamkne a data zůstanou. Jedná se o šetrnější volbu – hlavně u zařízení, které nevíte kde je, ale myslíte si, že ztraceno není.

Smazat obsah na iCloud je poměrně snadná věc. Nicméně doufáme, že ji raději nebudete potřebovat a svoje iOS zařízení budete mít neustále u sebe.