Jak vyřešit problém s ověřování aktualizace iOS?

Jak vyřešit problém s ověřování aktualizace iOS?

Stalo se Vám někdy při aktualizaci iOS, že se obrazovka zasekla na okně s ověřování aktualizace iOS? Jedná se bohužel o poměrně častý problém, který hodně obtěžuje a zamezuje používat dané iOS zařízení. Tento problém pochopitelně jde vyřešit – pojďme se podívat jak.

Než se do čehokoliv pustíte, rozhodně se podívejte, zda je připojeno iOS zařízení na WiFi a že máte dostatek volného úložiště pro danou aktualizaci. Hned jako první je potřeba si uvědomit, že “Ověřování aktualizace” ještě nemusí znamenat, že se zařízení zaseklo. Tento proces trvá většinou více jak dvě minuty a proto rozhodně nic neuspěchejte.

Jak na ověřování aktualizace iOS?

První krok pro ověřování aktualizace iOS je počkat. Vždy aktualizace trvá několik minut a rozhodně není potřeba ji uspěchat. V drtivé většině případů se může čas prodlužovat a vy nesmíte nic uspěchat – následky mohou být daleko horší.

Jestliže jste si však jisti, že je problém při ověřování aktualizace iOS a čekáte třeba 15 minut, můžete vyzkoušet následující způsoby, které jsou zaručeně fungující.

 1. Reboot
  Jednou z možností je reboot, který provedete pomocí force restartu Vašeho iPhonu nebo iPadu. Restart uděláte pomocí stisknutí a držení home buttonu a vypínacího tlačítka po dobu několika vteřin, pokud se na obrazovce zařízení nezobrazí logo Applu. Následně můžete opět provést aktualizaci přes Nastavení – Obecné – Aktualizace software.
 2. Vypínací tlačítko
  Dalším krokem je jednoduše opakovaně stisknout tlačítko pro vypnutí zařízení. Tento postup zajistí to, že se iPhone nebo iPad uzamknou a díky tomu zařízení odemknete. Pokud tento krok opakujete několikrát, daný problém to vyřeší. Zní to jako pohádka, ale jedná se o pravdu.
 3. Obnova pomocí iTunes
  Jestliže nezabral ani jeden z předešlých rad a návodů, budete muset zařízení kompletně obnovit přes iTunes. Pochopitelně předem zařízení zálohujte.

  • Otevřete iTunes.
  • Propojte s počítačem pomocí USB svoje iOS zařízení.
  • V horním rohu vyberte v iTunes Vaše zařízení.
  • Vypněte funkci “Najít iPhone” a klikněte na Restore.

Doufáme, že se Vám ověřování aktualizace iOS vyhne a problémy s tím spojené řešit nebudete. Nicméně pokud ano, pevně věříme, že Vám tento návod pomůže.

NAPSAT KOMENTÁŘ

Your email address will not be published. Required fields are marked *