Co vše dokážou Vaše Apple sluchátka?

Apple sluchátka a jejich novinka

Co vše dokážou Vaše Apple sluchátka?

V balení u iPhonu jsou také Apple sluchátka, která většina uživatelů bere jako obyčejné špunty do uší a nikterak se s nimi nezdržuje. Nicméně realita je naprosto jiná a Apple sluchátka toho umí poměrně hodně.

Pojďme se společně podívat na to, co vše sluchátka dokáží.

Co dokáží Apple sluchátka?

Aktivovat asistentku Siri

Pokud podržíte středové tlačítko na sluchátcích, aktivujete tak asistentku Siri. Pochopitelně musíte mít danou funkci v telefonu povolenou. Nicméně vzhledem k tomu, že Siri nepodporuje češtinu je toto zatím nepoužitelné.

Pořídit fotografii

Jestliže často s iPhonem fotografujete, Apple sluchátka umí dokonce i pořizovat snímky. Stačí spustit fotoaparát a na sluchátcích stisknout tlačítko + (plus) pro zvýšení hlasitosti a pořídit tak dokonalý snímek!

Procházení seznamu skladeb

Pokud chcete pocházet dlouhý seznam písniček, můžete na sluchátcích 2x rychle stisknout prostřední tlačítko, díky kterému budete rychle procházet seznam. Tato funkčnost by měla fungovat na všech verzí iOS a také v aplikacích třetích stran, což je zajímavé.

Rychle dopředu a zpět

Jestliže se chcete rychle posunout při přehrávání muziky dopředu, nebo naopak dozadu – stačí k tomu opět Apple sluchátka. Stačí stisknout dvakrát středové tlačítko a při druhém stisknutí jej podržet. Pokud tlačítko stisknete třikrát a při třetím stisknutí podržíte, bude se daná skladba posouvat zpět.

Apple sluchátka a jejich novinka

Co umí Apple sluchátka?

Ignorování příchozího hovoru

Jestliže často telefonujete pomocí Apple sluchátek, jistě víte, že je můžete hovor přijmout. Nicméně i ignorace hovoru je zde možná. Stačí během vyzvánění stisknout a podržet prostřední tlačítko a držet jej zhruba dvě vteřiny. Hovor bude následně pomocí sluchátek odmítnut.

I když se jedná o pouhá sluchátka umí toho poměrně hodně, nemyslíte? Jestliže máte i nějaké další a doplňující věci, které se do seznamu hodí, rozhodně se o ně s námi podělte, jelikož každý máme nějaké osobní zkušenosti, které si nyní můžeme předat dále. Seznam můžeme dále rozšiřovat.

NAPSAT KOMENTÁŘ

Your email address will not be published. Required fields are marked *