Po příchodu nového iOS ve své již desáté verzi přišly na řadu také widgety, které si jedni hodně pochvalují a mají je v oblibě a druzí si je chtějí v určité stránce systému vypnout. Ano, je zde tato možnost a pokud chcete, můžete si ji vypnout například na zamykací obrazovce. Widgety v iOS 10 se postupně rozšiřují a každá aplikace se snaží přidávat nové a nové.

Pokud tedy chcete widgety používat, ale na zamykací obrazovce je chcete mít vypnuté, pokud Vám z nějakého důvodu vadí a překáží – ta možnost zde je a společně se v tomto článku podíváme jak toho poměrně snadno a rychle docílit.

Jedná se o další věc, kterou poměrně hodně uživatelů bohužel neví, což je na jednu stranu škoda, jelikož si akorát okolo sebe ztěžují, že něco v systému iOS 10 nejde, když ono to vlastně jde. Jde to a poměrně snadno.

Jak dostat widgety v iOS 10 ze zamykací obrazovky?

Apple s iOS 10 přepracoval kompletně zamykací obrazovku, kde již není možné zařízení odemknout pomocí známého gesta “Slide to Unlock”. Namísto tohoto gesta, které je poměrně zastaralé a mnoho lidí ho zřejmě nepoužívalo použil opět skvělou novinku. O novinku, která je v podobě widgetů na zamykací obrazovce.

Widgety

Přehled widgetů v iOS 10

Stačí se na uzamčené obrazovce posunout na levou obrazovku. Tedy posunutím prstu po obrazovce na pravou strnu a hle, widgety na zamykací obrazovce jsou na světě. Nicméně pokud je někdo chcete vypnout, jelikož Vám z nějakého důvodu vadí, ta možnost zde rozhodně je.

  1. Otevřete Nastavení na svém iPhonu a zvolte možnost “Touch ID a kódový zámek”
  2. Ve spodní části nabídky vypněte položky “Zobrazení dnešního dne a Zobrazení oznámení”
  3. Dále stačí přejít na domovskou obrazovku a zařízení zamknout. Po opětovné aktivaci zamykací obrazovky se karta s widgety nezobrazí.

Návody jsou poměrně hodně jednoduché, nesmírně praktické a každý z nás si svoje zařízení může uzpůsobit podle toho, jak uzná za vhodné. A hlavně jak se mu bude zařízení nejlépe používat, což je rozhodně nejlepší věc.