Jistě to znáte – omylem jsme zakoupili aplikaci na iPhonu nebo iPadu. Jenže se jedná o aplikaci nebo hru, kterou nevyužijete a nepotřebujete? Častým v uvozovkách problémem jsou děti – ty nakupují na iPadech velmi často a rádi. Jsou vrátit peníze za aplikace koupené na App Store?

Ano, pochopitelně je zde možnost, díky které můžete požadovat po společnosti Apple vrácení peněz za aplikace, hry nebo celkově obsah zakoupení na App Store. Jestliže se Vám tato nepříjemná věc stane, rozhodně tedy nezoufejte.

Vrátit peníze za aplikace?

Jak si nechat vrátit peníze za aplikace?

Mějte vždy na paměti, že nejpozději do 14 dní od samotného nákupu musíte podat reklamaci na vrácení peněz. Nicméně raději daný úkon provádějte vždy co možná nejrychleji. Těchto reklamací se řeší denně tisíce, proto není důvod na nic čekat.

Vrátit peníze za aplikace? Jde to!

Jestliže chcete vrátit peníze za aplikace nebo hry zakoupené na App Store, stačí postupovat podle následujících několika bodů.

  1. Otevřete si webovou stránku http://reportaproblem.apple.com/
  2. Pod svým Apple ID se přihlaste – tedy pod Apple ID, ze kterého jste daný obsah zakoupili.
  3. Vyhledejte aplikaci nebo hru, za kterou chcete vrátit peníze. U obsahu klikněte na tlačítko “Nahlásit problém“.
  4. Z nabídky možností zvolte – Chci tento nákup zrušit.
  5. Dále stačí kliknout na Zrušit nákup.
  6. Během následujících několika okamžiků Vám přijde e-mail s potvrzením, že peníze budou vráceny.

Jedná se o rychlý, snadný a hlavně jediný návod, díky kterému si můžete nechat vrátit peníze za aplikace nebo kdy, které jste koupili omylem. Stát se to rozhodně může. Peníze jsou zpravidla vráceny do 5-7 dní od podání reklamace.

Vrátit peníze za aplikace si nechat pochopitelně můžete – nicméně všeho s rozvahou. Pokud si v jeden den nakoupíte desítky aplikací a hned je budete vracet – může se stát, že to bude podezřelé a peníze Vám bohužel nevrátí.