Na českém trhu, vlastně všude okolo nás, kolují bohužel neoriginální kopie iPhonů, které jsou hodně podobné samotnému originálu. Nicméně pokud se na obě zařízení podíváte podrobněji – určité pochybení nastane. A v tomto článku se společně podíváme na to, na co si musíte dát pozor. Přeci si nechcete koupit kopii iPhonu za velké peníze. Kdo by taky chtěl.

Jak poznat kopii iPhone 5? Na co si dát pozor?

Konkrétně se jedná o zařízení iPhone 5, které se v uvozovkách velmi snadno kopíruje. Nemá žádné výčnělky, jedná se tedy o čistý design, který jde snadno okopírovat a udělat plagiát daného zařízení.

Pojďme se společně podívat na základní věci, na které si musíte dát pozor při nákupu většinou již použitého iPhone 5.

  1. Paměťová karta

To je jedna z nejčastějších a hlavně školáckých chyb – iPhone nikdy neměl a zřejmě ani mít nebude možnost strčit do zařízení jakoukoliv paměťovou kartu. Kopie tuto možnost mají, takže víte ihned o co se jedná.

  1. Pomalejší systém

Systém iOS je poměrně rychlý a každou aktualizací se lepší a lepší. Na okopírovaném iPhone 5 je systém graficky nečistý, zasekaný a hlavně se navíc velmi špatně ovládá, což je další věc, na kterou si musíte dát opět pozor. V kopiích bývá velmi často slabší procesor, který má tyto následky.

  1. Logo Androidu – nejlépe nakousnutého

Kopii iPhone 5 zaručeně poznáte podle toho, pokud na zadní straně obsahuje logo společnosti Android a ještě je k tomu nakousnuté – to je zcela jasné o co se jedná.

  1. Výrazně horší zpracování

Kopie zařízení bývají často hodně špatně zpracované, například do sebe plasty nebo materiály nezapadají, jsou často povolené. Pokud máte v dispozici originální iPhone a kopii, zcela jistě je od sebe ve vteřině poznáte. Šroubky nejsou utáhnuté a hned na první pohled je vidět, že zpracování není na jedničku. Jako je u klasického iPhone 5.

iPhone 5 od společnosti Apple

Apple iPhone 5 – originál a kopie

Kopii od originálu rozeznáte poměrně snadno, nicméně je potřeba být neustále ve středu a raději si vše několikrát překontrolovat. Sami uvidíte jaké budou případně Vaše postřehy. Pevně doufáme, že se s kopií iPhonu nepotkáte.