Znáte novou funkci Nerušit na svém iPhonu nebo iPadu? Jedná se o moderní funkci, díky které si nepřejete být v určitý čas nikterak rušeni. Když je funkce Nerušit pro iPhone zapnutá, v horním stavovém řádku uvidíte ikonu půlměsíce, která charakterizuje zapnutou službu. Funkci Nerušit můžeme zapnout nebo naopak vypnout dvěma způsoby.

Přejděte to Nastavení – Nerušit a pokud chcete funkci rovnou zapnout, stačí ji aktivovat, nebo si můžete nastavit rozvrh. Rozvrh znamená časová osnova, kdy je funkce Nerušit na iPhonu zapnutá a kdy naopak vypnutá.

Další možností jak funkci Nerušit zapnout je možnost v Ovládacím centru, kdy klepnete na funkci měsíce. Což ji zapne podle detailnějšího nastavení přímo ve Vašem zařízení.

Kdy a jak používat funkci Nerušit pro iPhone?

Funkce je na iPhonu od iOS 9, kdy byla ještě ve svém počátku – nicméně v dnešní verzi iOS 10 se jedná o vyspělou, dobře uživatelsky nastavenou a moderní funkci, kterou si rozhodně užijete.

Možností používání je poměrně hodně – uživatelé tuto funkci nastavují a zapínají hlavně na noc, kdy si nepřejí být vyrušování svým okolím a to ani co se týče sociálních sítí nebo či e-mailů a dalších notifikací. Nicméně na druhou stanu si můžete zvolit kdo se V8m v inkriminované době aktivní funkce Nerušit může a nemusí dovolat.

V tom je právě kouzlo funkce, kterou si velmi rychle oblíbíte a rozhodně ji i vy začnete na svém zařízení používat. Můžete si vybrat z následujícího nastavení:

  • Povolená volání: Povolí hovory od kohokoli, od nikoho, od oblíbených kontaktů nebo od určitých skupin kontaktů ve vašem zařízení nebo iCloudu.
  • Opakovaná volání: Pokud vám někdo zavolá dvakrát během tří minut, druhý hovor bude vyzvánět běžným způsobem.
  • Vypnout zvuk: Umožňuje vypnout zvuk hovorů a oznámení kdykoli nebo jen tehdy, je-li zařízení uzamčeno.

A co vy – používáte funkci Nerušit pro iPhone? Dává Vám smysl a používáte ji pro jeden ze dvou uvedených způsobů, nebo máte svoje vlastní a originální použití? Podělte se o to s námi.