Originální lighting nabíječka pro iPhone – jak poznat a na co si dát pozor?

Originální lighting nabíječka pro iPhone – jak poznat a na co si dát pozor?

O neoriginálních a padělaných nabíjecích kabelech pro iPhone a iPad jste rozhodně slyšeli. Mnozí z Vás si myslí, že je lepší si koupit právě tento kabel za minimální cenu, jelikož poslouží a splní úplně ten samý účel jako originální kabel společnosti Apple pro nabíjení iPadu nebo iPhonu v ceně několika stokorun.

Nicméně to jste právě na omylu. Jestliže si člověk koupí a utratí za iPhone mnohdy i více jak 20 000 českých korun, což je poměrně hodně vysoká částka za mobilní telefon, chcete jej nabíjet něčím neoriginálním a něčím u čeho nemáte záruku kvality a nevíte, co přesně se během nabíjení tak drahého zařízení stane? Co myslíte? Není lepší investovat v poměru k iPhonu poměrně nízké peníze za originální nabíjecí kabel, kde máte jistotu kvality a jistou záruku?

Jak rychle poznat neoriginální Lighting kabel?

Jestliže budete používat padělaný a necertifikovaný nabíjecí kabel, je možné, že se Vaše iOS zařízení poškodí, jelikož tyto kabely jsou k poškození velice náchylné. Konec konektoru neoriginálního kabelu může odpadnou, nebo se třeba během nabíjení nepříjemně přehřívat a to způsobí na iOS zařízení poměrně hodně velké problémy. Díky tomu zařízení může přestat komunikovat při synchronizaci nebo nabíjení.

Apple je společnost, která je zastáncem 100% kvalitně odvedených produktů v každém svém detailu. Takže je rozhodně žádoucí, že i v uvozovkách taková drobnost jako jsou nabíjecí kabely jsou do sebemenších detailů promyšlené a kvalitně zpracované.

Originální lighting nabíječka pro iPhone – jak poznat a na co si dát pozor?

Pokud si vedle sebe položíte originální a neoriginální lighting kabel, na první pohled je od sebe rozeznáte, jelikož kvalita zpracování je u originálního produktu úplně někde jinde a to si člověk musí uvědomit. Když si připlatíte za originální a hlavně certifikovaný nabíjecí kabel, kupujete si právě to kvalitní zpracování, které u kopií a levných padělků rozhodně mít nebudete.

Samotný Apple tomuto problému věnuje jednu celou a obsáhlou stránku na svých oficiálních stránkách, jelikož se jedná o poměrně hodně diskutované problémy a zde nádherně vidíte, jaké jsou znatelné rozdíly mezi originální a padělanou nabíječkou pro Váš iPhone nebo iPad.

Pokud to bude možné, raději se vyhněte používání neoriginálních nabíječek, které mohou být bohužel nepříznivé účinky a dopady na Váš iPhone. Sice je cena na originální nabíječku vyšší, nicméně rozhodně se vyplatí do originálního příslušenství investovat o nějakou stokorunu více a mít jistotu kvalitní a originální nabíječky.

Comments (2)

 • Andrew Stárek Reply

  co je na tom kvalitního ? koupil jsem si noví Iphone asi 2 měsíce zpět , a nabíječka už odešla , zjistil jsem že je to tím kabílkem nikoliv adaptérem , takže nevím co dělat , zda koupit zase za 500 kč novou nebo koupit nějaký padělek

  23. 4. 2017 at 13:34
  • N2by Reply

   Reklamovat ;-).

   29. 11. 2017 at 11:42

NAPSAT KOMENTÁŘ

Your email address will not be published. Required fields are marked *