Co dělat když si utopíte iPhone?

Vytopený iPhone, voda a iPhone

Co dělat když si utopíte iPhone?

Stala se Vám nehoda a Váš iPhone se potkal s vodou? Je to nepříjemné, ale stává se to bohužel velmi často. Jak se v takové situaci zachovat? V ideálním případě co nejrychleji zanést do nejbližšího servisu iPhone, kde ty nejnutnější servisní zásahy udělají za Vás. Pokud ale v blízkosti servis nemáte, přečtěte si následující článek, třeba tak svůj iPhone zachráníte.

Nezapínat telefon

V žádném případě nezapínejte telefon – napětí které proudí do součástek může v kombinaci s vodou způsobit ještě větší škody.

Co nejrychleji odpojte baterii

I když je telefon vyplý, baterie součástky stále udržuje pod napětím, proto je nutné telefon co nejrychleji otevřít a baterii odpojit. Ano, ne všichni jsou zruční a mají potřebné vybavení, proto je opravdu ideální telefon co nejrychleji zanést někomu kdo si s tím poradí.

Telefon vysušte – ale rýže raději ne!

Nechte vytopený iPhone pořádně vysušit (ale pozor na vysoké teploty). Je dovoleno součástky které jsou viditelně zkorované lehce přetřít tampónem s alkoholem. Časté vysoušení v rýži Váš iPhone spíše zanese prachem než by mu to nějak extra prospělo.

Nejčastější poškození vytopeného iPhone

  • Vyzkratovaná baterie – výměna baterie je hotova za 10 – 15 minut.
  • Vadný LCD – výměna displeje trvá přibližně 45 minut.
  • Vadné čipy na základní desce – nejhorší, nejdelší a nejnákladnější oprava.

Kompletní ceník oprav Vašeho iPhone naleznete pod tímto odkazem.

 

NAPSAT KOMENTÁŘ

Your email address will not be published. Required fields are marked *