Jedná se o poměrně hodně diskutované téma, díky kterému můžete na svém iPhonu ušetřit hned několik procent baterie každý den. Každý z nás kdo používá iPhone chce rozhodně aby samotné zařízení vydrželo co možná nejdelší dobu na jedno nabití. Co pro to můžete udělat, aby nebyl iPhone žroutem baterie?

Celkově je iPhone a hlavně iOS 10 natolik chytrý operační systém, že v něm jde celá řada věcí nastavit ke spokojenosti každého uživatele. V tomto případě hlavně ke spokojenosti šetření baterie svého zařízení. Existuje celá řada jak snadno a hlavně rychle ušetřit několik procent baterie denně. Společně se na tyto specifikace a možnosti podíváme.

Je opravdu iPhone žrout baterie?

Dá se říci, že ano – tedy pokud ho využíváte každý den k práci, ale také i zábavě, navigování v autě a k dalším aktivitám, které s mobilním telefonem děláte. Samotná společnost Apple udává na svých stránkách základní informace, které vedou k prodloužení životnosti baterie. Jedná se hlavně o:

  • Ztlumit jas obrazovky – stačí otevřít ovládací centrum přejetím od spodního okraje a posuvník pro jas přetáhnout doleva. Nebo detailněji v Nastavení – Zobrazení a jas a následně zapnout Automatický jas – což je nejlepší možnost.
  • Další větší žrout je neustále napnuté WiFi připojení. Můžete se k němu rychle přihlásit opět přes Ovládací centrum, nebo přes Nastavení – WiFi a připojit se k WiFi.

Další možností je zapnout Režim nízké spotřeby, což znamená, že Vás samotný systém upozorní, pokud baterie klesne pod 20% – je potřeba udělat určitá opatření. Dále pokud baterie klesne pod 10% opět se udělají nutná opatření, které zvýší výdrž samotné baterie, což je skvělá věc, o kterou se nemusíte starat a funguje automaticky. Stačí přejít do Nastavení – Baterie.

Toto jsou tři základní věci, které můžete provést pokud chcete svůj iPhone udržet dlouho na živu, tedy myšleno ve slova smyslu – na baterii. Pokud máte i vy nějaké rady a zkušenosti, rozhodně se s námi o ně podělte.