Záloha a obnovení SMS zpráv je věc, kterou nepotřebujete tak pravidelně. Nicméně pokud chcete SMS zálohovat, v tomto článku si ukážeme jak efektivně toho docílit. Návod je snadný a obsahuje pouze několik málo kroků.

Pro jednoduchou zálohu a obnovení SMS zpráv budeme potřebovat počítač, na kterém je nainstalovaný iTunes, dále lightning kabel na propojení a také nezbytnou aplikaci s názvem iCackupBot.

Záloha a obnovení SMS Zpráv

První krok

Jako první je potřeba propojit iPhone s iTunes. V levém horním rohu aplikace se nachází ikona Vašeho připojeného iOS zařízení, na které kliknete. Díky tomu se dostanete do souhrnného nastavené, kde zvolíte možnost “Tento počítač”.

Ujistěte se také, že políčko “Šifrovat zálohy iPhonu” je nezaškrtnuté. Poslední věcí, kterou musíte v tomto kroku udělat je kliknout na možnost Zálohovat. Následně je potřeba zařízení od iTunes odpojit.

Druhý krok

Následně své zařízení znovu připojte a proveďte všechny kroky z první části. Nicméně iTunes nesmíte zavírat, ale musí být neustále otevřený.

Třetí krok

Dále je potřeba si stáhnout aplikaci iBackupBot, kterou následně otevřete a přejdete do sekce User Information Manager. Následně se přesunete do Messages – Import. Dále Vás sama aplikace požádá k výběru zálohy. Vyberete tedy poslední zálohu, kterou máte z kroku číslo jedna.

Čtvrtý krok

V otevřeném okně pro Import zpráv stačí kliknout na OK. Následně budete přesměrováni do okna Import File. V levém dolním rohu nesmíte zapomenout zaškrtnout políčko “Do this for all conflicts”. Dále stačí kliknout na tlačítko Yes.

Pátý krok

Dále kliknete na tlačítko OK a aplikaci s názvem iBackupBbot můžete ukončit a zavřít.

Šestý krok

Dále se stačí přesunout zpět do aplikace iTunes, kde kliknete na tlačítko Obnovit ze zálohy a vyberete si zálohu, která je použita v kroku číslo dvě. A následně stačí kliknout na tlačítko Obnovit.

Následně je zařízení restartování a pokud přejdete do aplikace Zprávy, kde najdete veškeré své předešlé zprávy, stejně tak i iMessages, které byly zálohovány díky aplikaci iBackupBot.

Záloha SMS na iPhone

Záloha a obnovení SMS Zpráv v iOS – hračka v několika krocích.

Jedná se o snadný návod, kde pomocí šesti snadných kroků dokážete uložit a obnovit svoje SMS zprávy ze svého zařízení, což se rozhodně někdy může hodit.