Jistě jste již upgradovali a aktualizovali svůj operační systém ve svém iPhonu nebo iPadu. Nejnovější verze obsahuje celou řadu tajných funkcí, které nejsou tolik známé. Společně se podíváme na tajné funkce v iOS10.

Tajné funkce v iOS 10 – kde je hledat?

 1. Smazání všech notifikací
  V iOS 10 můžete nyní mazat všechny notifikace najednou. V předešlé verzi jste museli mazat jednu po druhé a nyní je vše daleko lépe vyřešeno. Pokud Vám tedy přijde hned několik upozornění, můžete je kliknutím na jedno tlačítko zavřít všechny.
 2. iPhone jako lupa?
  Ano, přesně tak! Tajné funkce v iOS 10 jsou naprosto dokonalé a pokud najedete na iPhonu nebo iPadu do Nastavení – Obecné – Zpřístupnění – Lupa, stane se z Vašeho iPhonu dokonalá lupa. Aktivaci provedete pokud třikrát stisknete home botton.
 3. Rychlé mazání textu
  Pokud během mazání nějakého textu podržíte klávesu backspace o trochu déle, mazání se výrazně urychlí.
 4. Podpora více jazyků
  Jestliže často komunikujete s někým ze zahraničí prostřednictvím SMS nebo e-mailů, můžete si nastavit slovníky. Ty nastavíte v Nastavení – Obecné – Slovník a následně stáhnete požadovanou jazykovou mutaci. Dále jděte o krok zpět a do Klávesnice, kde si požadovanou klávesnici nastavíte.
 5. Menší obrázky = šetření dat
  V iMessage si můžete v nastavení nastavit nižší kvalitu posílaných obrázků a díky tomu si ušetřit nějaká mobilní data.
 6. Místo písmen smajlíci
  Emotikony ovládají celý iPhone. V nové verzi iOS můžete slovo nahradit smajlíky. Stačí během psaní přepnout na emotikony a slova, které můžete nahradit se automaticky zobrazí a vybídnou k přepsání a nahrazení. Opět se jedná o tajné funkce v iOS 10.
iOS 10 a jeho tajné funkce

Jaké jsou tajné funkce v iOS 10?

 1. Voda a lightning?
  Jestliže se Vám na obrazovce zobrazí výstražné varování, nezoufejte – jen máte v Lightning Portu trochu vody. iPhone toto upozornění posílá, aby nedošlo k nějaké nepříjemnosti. Je to u iPhone 7 a 7 Plus.
 2. Jak fotit do RAW?
  Sice iPhone jako samotný do RAW fotit neumí, ale aplikace jako je například Obscura Camera nebo nově bude i VSCO Cam – ty fotit do RAW formátu umí.
 3. Sbohem reklamní e-maily
  Nyní v aplikaci Mail můžete rovnou odhlašovat nevyžádané e-maily.
 4. Zavření všech panelů v Safari
  V iOS 10 můžete aktuálně pomocí jednoho tlačítka smazat všechny panely. Stačí v pravém dolním panelu kliknout na dva čtverečky na sobě a následně panely zavřít.

Tajné funkce v iOS 10 jsou poměrně hodně zajímavé a ušetří náš drahocenný čas. Máte i vy nějakou další funkci, o které by bylo super vědět?