Jak zjistit IMEI iPhone a k čemu je potřebné?

Jak zjistit IMEI iPhone a k čemu je potřebné?

Jak zjistit IMEI iPhone a k čemu je potřebné?

Každý iPhone nebo popřípadě iPad či iPod má své jedinečné IMEI číslo, které se shoduje jednak s fakturou, ale také díky němu můžete dohledávat své zařízení. V případě zcizení budete také IMEI číslo potřebovat předat Policii. Společně se podíváme na návod, jak zjistit IMEI iPhone.

Ještě než začnete IMEI číslo hledat, je dobré vědět, že ho naleznete hned na několika místech jako například v nabídce Nastavení v iPhone. Nebo také na samotném zařízení, dále v iTunes nebo na původním a originálním balení.

Pokud budete někdy například kontaktovat přímo podporu Apple, budete muset k identifikaci svého zařízení použít právě IMEI číslo, nebo sériové číslo vašeho iPhone. Pojďme se podívat, jak zjistit IMEI iPhone a to velice snadno a rychle.

Jak zjistit iMEI iPhone?

Jestliže se ptáte, jak zjistit IMEI iPhone, stačí postupovat podle krátkého návodu. Nejdříve přejděte na svém iPhone do Nastavení > Obecné > Informace a následně vyhledejte sériové číslo, IMEI/MEID a ICCID svého zařízení.

Jestliže chcete tyto informace zkopírovat do nějakých formulářů či si je chcete jen uložit nebo odeslat – stačí na příslušném řádku podržet prst a zvolit možnost „Kopírovat“. Jestliže chcete jiný postup, můžete zvolit následující možnosti.

Ptáte se jak zjistit IMEI iPhone bez toho, aniž byste museli chodit do nastavení atd? Můžete ho nalézt pohodlně i na zásuvce na SIM kartu, nebo ještě daleko jednodušeji – na zadní straně Vašeho iPhone.

Jak zjistit IMEI iPhone a k čemu je potřebné?

Jak zjistit IMEI iPhone a k čemu je potřebné?

Každý iPhone má svoje unikátní IMEI číslo, které budete potřebovat při kontaktování Apple podpory, nebo také pokud budete řešit případnou ztrátu iPhone. Toto IMEI číslo pochopitelně nikde nezveřejňujte ani se o něm případně nezmiňujte – nikdy nevíte, jaké může mít následky.

Pokud si budete kupovat například iPhone od někoho již používaný, je dobré si nechat poslat IMEI číslo, nebo si ho při předání zkontrolovat. Sama Policie České republiky má na oficiálních stránkách možnost zadání IMEI čísla telefonu.

Díky tomu si zjistíte, zda je zařízení kradené, nebo není.

NAPSAT KOMENTÁŘ

Your email address will not be published. Required fields are marked *