Jak na větší výdrž iPhone?

Jak na větší výdrž iPhone?

Jestliže si nekupujete iPhone každý rok nový, rozhodně je potřeba se o něj starat a to jednak o jeho vzhled, ale také i o samotné komponenty jako je baterie a další věci, které svým šetrným zacházením můžete také hodně ovlivňovat. V tomto článku si ukážeme jak pečovat o telefon a jak zvětšit výdrž iPhone.

Samotná společnost Apple tvrdí, že opečovávaná baterie bude mít po 1 000 cyklech plného nabití 80% své kapacity. Jak o svoje zařízení pečovat i z této stránky? Pojďme se na to společně podívat.

Jak se starat o svůj iPhone? A jak ny výdrž iPhone?

Je doporučováno minimálně jednou za měsíc plně nabít svůj iPhone a to tak, že necháte klesnou kapacitu baterie pod 5% a následně zařízení plně nabijete. V ostatních případech se snažte, aby kapacita baterie neklesla pod hranici 5%. Ideální doba, kdy nabít své zařízení je pokud je symbol baterie červený, tedy pokud je pod úrovní 10%.

Je také dobré se vyhnout úplnému vybití iPhone, raději nabíjejte své zařízení jednou denně, ale raději se vyhněte úplnému vypnutí a vybití. Ideálním stavem je kapacita baterie v rozmezí 40 – 80%. Výdrž iPhone můžete prodloužit pomocí svého zásahu.

Dále je také potřeba dbát na okolní podmínky, kterým vystavujete své zařízení jako je iPhone nebo iPad. Je doporučováno zařízení nepřehřívat (maximálně 35°C) a neochlazovat (maximálně 0°C). Pokud zařízení pravidelně vystavujete vyšším teplotám, výrazně snižujete životnost a kapacitu baterie – není například odporučováno používat v létě iPhone jako navigaci, kterou máte v autě připevněnou na přední sklo. Teplota zařízení může uvnitř dosáhnout až na 45°C, což je poměrně hodně.

Jak na větší výdrž iPhone?

Sama společnost Apple udává teplotu jako nejdůležitější faktor, který nejvíce ovlivňuje životnost baterie v iPadu nebo iPhonu. Dále doporučuje při nabíjení sundat ze zařízení obal, jelikož může docházek ke kumulaci tepla a opět poškozovat baterii.

Pokud chcete dále šetřit iPhone, rozhodně ho můžete šetřit pomocí energie, kterou budete snižovat vypnutím WiFi nebo snížením jasu displeje, což výrazně ovlivňuje výdrž baterie. Další věci jsou rozhodně vypnutí push notifikací a omezení zvukových efektů.

Jedná se o základní parametry, které pokud budete dodržovat, Vaše zařízení a je jedno, zda se jedná o iPhone nebo iPad vydrží delší dobu v aktivním stádiu a i jeho samotná celková životnost se prodlouží.

NAPSAT KOMENTÁŘ

Your email address will not be published. Required fields are marked *