Jistě se Vám někdy stala situace, kdy potřebujete určitou webovou stránku do PDF – ano, uložit do PDF a někomu poslat. Jedná se o poměrně snadnou věc, díky které danou stránku uložíte a někomu odešlete. Pokud jste na cestách – můžete takto poslat například spoje vlaků nebo i další stránky, které jsou pro Vás důležité.

Mnoho lidí tuto funkci využije po svém a to třeba také k tomu, aby si daný obsah mohli číst a prohlížet i za situace, pokud jsou offline a nejsou připojeni k internetu. Jedná se o běžnou praxi, kdy jsou datové tarify od našich operátorů poměrně drahé a mají málo volných jednotek.

Proto si lidé ukládají určité věci přímo do telefonu (webovou stránku do PDF) a následně si ji prohlížejí již po cestě a pohodlně offline bez ztráty dat.

Jak uložit stránku do PDF?

Uložit stránku do PDF na iPhone nebo iPadu je poměrně jednoduchá věc – stačí k tomu určitý obsah, který je otevřený v prohlížeči Safari a připojení k internetu. Tyto dvě věci Vám k uložení stránky do PDF bohatě postačí.

Stačí tedy na oblíbené stránce, kterou chcete do PDF uložit kliknout v internetovém prohlížeči na tlačítko pro sdílení obsahu (čtvereček s šipkou směřující nahoru) a z následné nabídky zvolit možnost “Uložit PDF do: iBooks“.

Následně budete také upozorněni na to, že se dokument bude vytvářet a jakmile je vytvořený, jste přesměrováni rovnou do aplikace iBooks. V aplikaci iBooks můžete pochopitelně s uloženým dokumentem moci pracovat jako s každým jiným PDF souborem.

Pokud jej chcete sdílet a odeslat například e-mailem někomu dalšímu – opět není sebemenší problém. Jedná se o nesmírně jednoduchou, snadnou a hlavně skvěle praktickou věc, kterou na svém iPhonu využijete. Je jedno, zda máte iPhone 5, iPhone 6 nebo nový iPhone 7. Tento snadný návod Vám pomůže na jakémkoliv iOS zařízení.

Stránku do PDF uložíte nyní jednoduše i vy!