S novým iOS 10 přišla nová funkce Vzpomínky, kterou řada lidí zatím bohužel neumí efektivně ovládat. O funkci uživatelé vědí, nicméně neví jak danou funkci uchopit a využít ji pro svůj prospěch. Funkce Vzpomínky dává dohromady fotografie z různých událostí, výletů, prvních narozenin dítěte a dalších významných událostí.

Fotografie se společným jmenovatelem jsou ukládány do zvláštních složek, které Vám samotný systém iOS předělá na poutavé slideshows. Vzpomínky jsou tedy sbírky fotografií a také videí, které jsou zaměřené na:

  • Snímky rodiny, zvířat, přátel atd.
  • Prostředí
  • Zvláštní události – oslava narozenin, výročí a další
  • Místa – při různých dovolených atd.

Samotné vzpomínky jsou vytvářeny automaticky podle nastavení systému – nicméně i vy jakožto uživatel jste schopen si je sám ručně vytvořit.

Vzpomínky – co je to vlastně za funkci?

Jedná se o skvělou funkci, která Vám automaticky připomene fotografie a videa z nějakých událostí, které se stali již před nějakou dobou. Funkce sama umožňuje procházení nejlepších snímků a vytváření jednoduchých alb a poutavých animovaných prezentací, které si pustíte na svém iPhonu nebo větším iPadu.

Jedinečná funkce Vzpomínky

Funkce Vzpomínky pro iOS – iPhone a iPad

Vytvořená alba můžete jednoduše upravovat, prohlížet, ale také například sdílet s dalšími členy v rodině. Což je skvělé, praktické a pro každého z nás nesmírně osobní.

Ptáte se jakým způsobem ve Fotografiích najdete automaticky vytvořené Vzpomínky? Stačí na svém iPhonu nebo iPadu spustit aplikaci Fotky a ve spodní navigaci zvolit možnost Vzpomínky.

Přehledně na jedné obrazovce se Vám zobrazí již automaticky vytvořené vzpomínky, které mají svůj náhledový obrázek a také datum, které je vázáno k dané vzpomínce.

Jedná se o velmi dobře použitelnou funkci a doplněk, díky kterému můžete snadno vzpomínat a nechat si přehledně zobrazit v prezentaci například první oslavu narozenin Vašeho dítěte, první dovolenou u moře nebo třeba to nejlepší z minulého roku, což jsou velmi oblíbená alba.

Dokonce si seznam nejnovějších vzpomínek můžete nechat prohlédnout i na uzamčené obrazovce nebo dokonce v Oznamovacím centru. Stačí posunout obrazovku směrem doprava, zascrollovat a dostat se na sekci Fotky, kde je vidět náhled Vašich Vzpomínek.