Jak denně ušetřit až 15% baterie na iPhonu?

iPhone a baterie

Jak denně ušetřit až 15% baterie na iPhonu?

Před několika lety stačilo nabít mobilní telefon jednou za týden a další týden krásně fungoval. Jenže to nebyla doba sociálních sítí, videohovorů a e-mail. Baterie na iPhone vydrží poměrně dlouho. Nicméně v dnešním článku se podíváme na to, jak ji ušetřit ještě více.

Pokud by Vám někdo řekl, jestli nechcete aby baterie na iPhonu vydržela o 15% svého používání déle – rozhodně řeknete ano. S jedním zajímavým způsobem jak na baterie na iPhonu přišel Samuel Gibbs, který je v zahraničním magazínu s názvem The Guardian. Zde působí jako redaktor, který přišel na způsob, jak na svém iPhonu ušetřit celkem až 15% svoji baterie.

Baterie na iPhonu a její šetření

Podle všeho lze ušetřit až 15% baterie za den pokud omezíte, nebo úplně odbouráte používání výchozího internetového prohlížeče Safari místo oficiální aplikace Facebook.

Samotný redaktor Gibbs se rozhodl udělat rozsáhlejší průzkum, kde zjistí jaký vliv má aplikace Facebook na výdrž baterie v našem zařízení. Vše bude porovnáváno s prohlížečem, kde bude aplikace spuštěná a aktivně používaná.

iPhone a baterie

Jak ušetřit baterii na iPhonu

Na sklonku každého dne mu na iPhonu zbývalo v průměru krásných 15% dostupné kapacity jeho zařízení. Následně se rozhodl, že do průzkumu zapojí i svoje kolegy z redakce, kteří mu vyhověli a testují pro něj jaký má dopad na baterii používání Facebooku v oficiální aplikaci, nebo v prohlížeči Safari.

Jejich výsledky byly naprosto stejné, nebo velmi podobné. Na používání Facebooku v Safari si později i zvykl a to hlavně díky tomu, že si na plochu svého iPhonu umístil rychlou ikonu, která ho přímo přesměruje na přihlášení do této sociální sítě.

Rozhodně na tom něco bude, nicméně používat oficiální aplikaci Facebook je daleko příjemnější a pohodlnější. Již v minulosti bylo zkoumáno a objeveno, že k výrazné spotřebě baterie hodně pomáhá jak aplikace Messenger, tak i Facebook.

NAPSAT KOMENTÁŘ

Your email address will not be published. Required fields are marked *