Rodičovský zámek v iOS je ideální volba a možnost, jak Vašim dětem zakázat na iPhonu nebo iPadu nějaké možnosti nebo aplikace. Bohužel je dnešní mládež natolik zdatná a schopná, že musíme alespoň tímto zabraňovat kontaktu s určitým obsahem.
Nastavení je pochopitelně opět nesmírně jednoduché a do detailu promyšlené, což je přesně styl společnosti Apple. Rodičovský zájem v iOS je ideální volba, díky které můžete svým dětem zamezit kontaktu s určitým obsahem a hlavně je vyvarovat i aplikací, které jsou jim zatím nepřístupné a ještě několik let by o nich vědět neměli.
Jak na rodičovský zámek v iOS?
Jako první krok je pochopitelně aktivování Omezení, které je nutné povolit v Nastavení – Obecné – Omezení – povolit Zapnout omezení. Jako další krok je potřeba vytvoření bezpečnostního zámku, který bude omezení chráněno. Budete vyzváni k vytvoření čtyřmístného číselného hesla, které budete pro spuštění aplikace aktivovat.
Pochopitelně je potřeba si heslo pamatovat. Pokud ho zapomenete, budete ho muset vymazat a obnovovat. Raději si ho tedy zapamatujte.
V dalším kroku budete přesměrováni do rozšiřující nabídky Omezení, kde máte možnost vybrat aplikace, které chcete omezit. Jedná se tedy o seznam aplikací, které můžete „vypnout“ a dětem tedy nepůjdou spustit. Vlastně půjdou, ale jen pomocí hesla, které znáte jenom vy.
Možnost je skrýt z dosahu Safari, Fotoaparát, ale i FaceTime a další aplikace jako Siri, iTunes Store, iBook Store, pochopitelně i App Store, aby dětičky nenakupovali aplikace.
V Omezení je pochopitelně i Povolený obsah, kde jde pro děti nastavit konkrétnější omezení. Sekce Soukromí je také zajímavá – je v ní totiž možnost jak dětem omezit používání polohových služeb, ale také zacházení s kalendářem, fotografiemi a kontakty.
Rodičovský zámek na iOS obsahuje značné omezení, které děti dokonale chrání proti nepříznivým situacím, do kterých se v dnešní době mohou bohužel dostat. Apple má tuto možnost promyšlenou do detailu a díky tomu se stará i o ochranu Vašich dětí.